Kemal KARAHAN
(2014-2016)
 
        Kaymakam Kemal KARAHAN, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinin Beşir köyünde, 1985 yılında doğdu. İlköğrenimini Gümüşhane’de, ortaöğrenimini Ordu Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.  2008 yılında, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme (İngilizce) bölümünden mezun oldu.  2008-2009 yıllarında Hazine Müsteşarlığı’nda Uzman Yardımcısı, Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak görev   yaptı.
           
     2009 yılında, Ordu Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş stajını Sivas’ta, Kaymakam Refikliği stajını Aydın-Germencik’te tamamladı. Amasya’nın Hamamözü ilçesinde beş ay Kaymakam Vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından, kamu yönetimi alanında yüksek lisans yapmak üzere, bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. ‘Başkanlık ve Yarı-Başkanlık Sistemlerinin Karşılaştırılması ve Bu Sistemlerin Türkiye’ye Uygunluğunun Analizi’ konusunda yazdığı tez ile Portsmouth Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlayarak Türkiye’ye döndü. 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu 'Üstün Başarılı' derece ile bitiren KARAHAN, akabinde atandığı Bursa'nın Harmancık ilçesinde iki buçuk yıl çalıştı. Avrupa Birliği'nin Hayatboyu Öğrenme Programı (Grundtvig) kapsamında, 'Social Integration of People Living in Deep Poverty' konu başlığında, Macaristan'ın Budapeşte kentinde bir haftalık çalışma ziyaretinde bulundu.
           
      25 Eylül 2014 tarihinde Çamoluk Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakamımız; 30/11/2016 tarih ve 2016/861 Sayılı Müşterek Kararnameyle Erzurum Tekman Kaymakamlığına atanmıştır. Öğretmen Enise hanım ile evli olup bir çocuk babasıdır ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.